Volný čas

Neúspěch je pouze to, když člověk nedělá nic, co by jeho stav zlepšilo

12.3.2018  | 
treatment-finger-keep-hand-161477

O Nikolajovi, člověku, který mne posledních pár měsíců provází životem a pomáhá mi hledat nový směr jsem vám už před nedávnem psala. Posledně to ale bylo hlavně o mně, a tak bych vám ráda tentokrát představila přímo Nikolaje, kterého jsem se zeptala na jeho neobvyklý dar.

Čím přesně se zabýváte?
Pomáhám lidem stát se svobodnějšími a nezávislými. Řešíme společně problémy zdravotní i osobní, ať už se jedná o rodinné nebo pracovní vztahy. Chci, aby se všichni měli v životě tak dobře, jak to jen jde.

Musel jste se od někoho učit, nebo jste věděl, co máte dělat tak nějak přirozeně?
Kdo jsem, co je můj osud а poslání v životě jsem se musel naučit. Strávil jsem šest měsíců v Pamíru (Pamír je rozsáhlý horský masív v Tádžikistánu, Afghánistánu a Číně. Leží mezi pohořími Hindúkuš, Karákoram, Kchun-lun a Ťan-šan.), kde jsem bydlel v horách a učil se moudrosti uzdravení. Každý z mých učitelů přispěl svou moudrostí k mému vývoji jiným způsobem. V jednom se ale všichni mí učitelé shodli, říkali, že najdu svou vlastní cestu a ta cesta bude spojena s pomocí ostatním lidem.

Proč jste se rozhodl naplno živit právě pomocí ostatním?
Dělám to už víc, než 12 let. Začal jsem s bioenergetikou, pracoval v léčbě, využíval bylinky a přírodní zdroje. Při své praxi jsem ale pochopil, že existuje mnohem hlubší důvod v nemoci člověka. Bez eliminace toho důvodu nebude léčba nikdy stoprocentně účinná. Proto jsem se začal věnovat psychosomatice.

pexels-photo-296282

Psychosomatika, jak to vlastně funguje?
Psychosomatika (Psyché – duše, soma – tělo) je pohled na zdraví a nemoc, kdy vycházíme z toho, že fyzické a psychické prožitky spolu úzce souvisí. Tělo projevuje nemocí nebo příznakem skrytý duševní nesoulad. Proto hledáme obtíže v duševní rovině s cílem ovlivnit nemoc. Každý problém má nějaký začátek a původ. Ten já postupnou prací s klientem hledám. Problém je často velmi důmyslně skrytý a klient si ho vůbec neuvědomuje, nebo ho považuje za nepodstatný. Výsledkem je pak odstranění nejen fyzických obtíží, které vyplývají z lidských problémů ale i těch duševních.

Proč jste přišel do Česka a nezůstal na rodné Ukrajině?
Česká republika a její obyvatelé mě vždycky zajímali. Přeci jen k sobě slovanské národy mají blízko a to jak mentálně, tak kulturou. Když jsem se rozhodl opustit Ukrajinu, neváhal jsem zvolit Čechy. Tady pracuji již od roku 2000. Po dlouhou dobu jsem působil v Karlových Varech, kde jsem měl soukromou praxi.  Nyní mě najdete v Praze na Klinice krásy Anděl.

Na Ukrajinu se stále vracíte, proč tomu tak je?
Na Ukrajinu jezdím často, protože tam bydlí mí rodiče. Samozřejmě i tam jsou lidé, kteří hledají pomoc při řešení různých problémů a já jim pomáhám stejně jako tady. Pravidelně jezdím pracovat nejen na Ukrajinu, ale také do Ameriky, Německa a zemí bývalého SSSR.

S jakými problémy se na Vás lidé nejčastěji obrací?
Starší generace hledá řešení zdravotních problémů. Lidé středního věku se zajímají o vztahy jak osobní, tak i pracovní. Mladí lidé chtějí vědět to, kdo jsou, proč a kam mají jít.

pexels-photo-325520

Máte nějakého klienta, na jehož výsledky jste opravdu pyšný?
Jsem rád za práci s každým člověkem a jsem pyšný na každého, který udělal nějaký posun k lepšímu. Snažím se předávat své vědomosti, vysvětlit podstatu a příčinu problému. Klientovi řeknu, jak vidím jeho problém já, dám mu nový náhled a pomohu najít cestu z bludného kruhu. Upřímně se raduji pokaždé, když se člověk začne měnit sám ze svého nitra a já pozoruji, jak všechny jeho problémy mizí.

Setkáváte se i s neúspěchy?
Neúspěch je pouze to, když člověk sám nedělá nic, co by zlepšilo jeho situaci. Koneckonců, já lidem jenom sdělím důvod, proč jsou na tom tak, jak jsou a poradím, co dělat, aby se ten jejich problém vyřešil. Rozhodnutí, jestli to udělají nebo ne, už učiní každý sám. Nikdo cizí nedokáže vyřešit problém za vás, ani já ne.

Jak bojujete s lidmi, kteří na psychosomatiku nevěří?
Věřit nebo nevěřit je volba každého z nás. Lidé, kteří tomu nevěří se často ocitají v začarovaném kruhu problémů a nemocí, s nimiž si tradiční medicína nedokáže poradit. Když mne pak vyhledají, většinou princip psychosomatické léčby pochopí. Je to jednoduché, ale většina lidí to často sama nedokáže. Jak už jsem říkal, jakýkoliv problém má nějaký pramen a až poté, co pochopíme důvod, kdy a proč začal, můžeme jej zcela odstranit i svépomocí. Považuji za svou povinnost pomoci každému, kdo o ni požádá a je otevřený novému pohledu na svůj život.

Máte nějakou univerzální radu, kterou byste rád předal našim čtenářům?
Z jakéhokoliv problému a situace vždy existuje cesta. Musíte ji  jen hledat a nevzdat se! A nezapomeňte, že jen volný a klidný člověk se stane úspěšnějším.

Maséra Nikolaje Redka můžete kontaktovat na telefonu 775 717 745 nebo se mrkněte na Kliniku krásy Anděl. Za 1 500 Kč se Vám bude plně věnovat hodinu a půl, které jsou pro mě osobně k nezaplacení. :)
26804680_2062926040602761_730373926729719264_n

Mohlo by se Vám líbit